Категорії
Історія Культура Традиції

Значення колірної гами у вишивці

Чи задумувалися Ви, яка символіка кольорів на Вашій вишивці?

Вишивка є не лише майстерним творінням золотих рук народних умільців, а й скарбницею вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь та інтелекту українського народу.

Тому давайте детальніше розглянемо семантику кольорової палітри української вишивки, щоб придбати собі якісний виріб, який буде захищати та оберігати Вас.

Виразність та ошатність вишивці дарує саме червоне забарвлення. Червоний колір символізує радість, енергію сонці, любов до життя та свободу, йому найбільше притаманна захисна та оберегова функція.

Натомість, чорний колір символізував родючу землю та її плодовитість, оскільки земля для наших предків була головною годувальницею. Чорна вишивка на одязі дарує її власнику добробут та багатство.

Білий символізує невинність, чистоту та непорочність. Раніше зазвичай лише молоді, неодружені дівчата одягали вишиванки прикрашені білими нитками, оберігаючи їх від біди та поганого погляду.

Одним з найпопулярніших кольорів нашого народу був зелений, що символізував молодість, красу, безтурботність та весняне пробудження. Наші предки вважали забарвленість одягу зеленим рятує від природних стихій. Шиття зеленими нитками символізує задоволення, спокій та витримку її власника.

Найпоширенішим на українських вишиванках є синій колір, та його відтінки. Наші предки вважали його могутнім оберегом, який є символом неба і води, очищення. Вишивка синіми барвами найчастіше прикрашала дитячі та чоловічі вишиванки, адже вважалося, оскільки саме чоловіки найчастіше потрапляли в небезпечні ситуації, тому їх потрібно захищати і оберігати.

Золотий або, точніше жовтий колір є символом багатства, Божественної мудрості та благополуччя. Сорочка з жовтою вишивкою неодмінно принесе її власнику багатство і достаток.

Фіолетовий символізував Божу благодать та поєднував чоловіче та жіноче начало. Найчастіше одяг вишитий фіолетовими нитками носили жінки при надії та малеча.

Коричневий є символом прихованої, життєдайної сили, ніби насінина, що має ось-ось прорости. Тому коричневе забарвлення – це забарвлення розораної весняної землі, щойно посіяної й обiцяючої добрий та щедрий урожай.

Проте, не лише завдяки кольоровій палітрі звичайна вишивка була оберегом, потрібно враховувати й символічні орнаменти та візерунки, вишиті на ній.

У нашому інтернет-магазині Ornament Store, Ви можете придбати розкішні вишиті вироби різноманітних кольорів та орнаментів, за привабливою ціною. З нетерпінням чекаємо на Ваше замовлення!

Leave a Reply