Категорії
Поради

Як обрати вишиванку на подарунок?

Хочете подарувати близькій або просто знайомій людині вишиванку? Ми зібрали найкращі поради щодо вибору вишитої сорочки для подарунка.

Хочете подарувати близькій або просто знайомій людині вишиванку? Тоді ви зробили розумний вибір! Українська сорочка – це результат ручної роботи. Такі подарунки дуже цінуються, оскільки є ексклюзивними. Але вибір вишиванки не позбавлений труднощів, оскільки кожен малюнок наділений певним змістом. Ми зібрали найкращі поради щодо вибору вишитої сорочки для подарунка.

Подарункова вишиванка: обираємо найкращу за 3 кроки

Сорочка з вишивкою – презент на всі випадки життя. Її можна дарувати будь-кому та з будь-якої нагоди. Для того щоб вишиванка сподобалася людині, під час її вибору обов’язково враховуйте такі критерії:

Призначення

Сорочка може бути повсякденною, святковою і діловою. На кожен день підійде льняна модель сірого або молочного кольору, доповнена стриманими візерунками. Святкова сорочка має бути пишною і яскравою, причому неважливо, хто її носитиме: жінка чи чоловік. Вона може бути виготовлена із льону або домотканого полотна й гарно оздоблена вишивкою хрестиком або бісером. Для ділових зустрічей найкраще підходить модель нейтральних відтінків з вишивкою «білим по білому».

Вік людини

Молодь віддає перевагу сучасним варіантам, які пасують до джинсів, легінсів, шортів та іншого повсякденного одягу. Популярні кольори вишивки – блакитний, сірий та синій. Можна придбати чоловічу або жіночу вишиванку з різнокольоровим орнаментом. Людям середнього віку зазвичай подобаються класичні вироби, наприклад із червоно-чорними візерунками. Літнім чоловікам та жінкам до душі вишиванки нейтральних кольорів зі стриманим малюнком такого ж кольору, що й базова тканина.

Символізм узорів

Сьогодні на значення орнаменту звертають значно менше уваги, ніж 100 років тому. Головне, щоб вишиванка подобалася. Але якщо для вас вигляд малюнку важливий, тоді обирайте сорочку, враховуючи народні традиції:

  • жіночі моделі відрізнялись візерунками у вигляді квадратів, ягід, хвиль, квітів та зубців. Незаміжні дівчата носили яскраві сорочки з квітковим орнаментом. Жінки, які мали дітей – з малюнками у вигляді плодів, ягід, а також Х-подібним узором, який символізує плодючість.
  • чоловічі сорочки оздоблювалися геометричними, ізоморфними та рослинними малюнками. Візерунок вишиванки для сильної статті зараз виконується здебільшого хрестиком, тому нема потреби суворо дотримуватися традицій.

Даруйте вишиванку з чистими думками та щирим серцем, і тоді вона стане оберегом для близької вам людини!

Leave a Reply