Категорії
Історія Культура Традиції

Вишиванка для кожного, або Один незвичний фотопроект

В нашому суспільстві є багато людей, які люблять ламати стереотипи і роблять це дуже вдало. Талановитий фотограф Тарас Хлібович зробив фотозйомку іноземців в українському національному одязі – у вишиванках. Моделями були студенти з Індії, Марокко, Іраку, Нігерії.

Тарас задався метою продемонструвати, що носити таке автентичне вбрання можуть не лише корінні українки та українці. Він прагнув довести, що сучасний студент будь-якої національності з планшетом в руках і одягнений в традиційний одяг виглядає справжнім та підтверджує, що давнє мистецтво живе.

Для фотосесії запросили студентів з медичного університету без переваги окремим національностям. Моделі оцінили яскраві кольори орнаментів вишиванок та сказали, що крій чоловічих сорочок дуже близький до фасону арабської одежі.

Родина Демкур дала можливість використати сторічні експонати зі своєї етногалереї та допомагала максимально передати глибину образів. На зйомках спілкувалися українською та англійською мовами. Було дуже цікаво та весело!

Leave a Reply