Категорії
Історія Культура Мистецтво Традиції

Українські зірки в благодійному проекті «Щирі.Свята»

«Щирі.Свята» – це дуже атмосферний та автентичний благодійний проект. Він стартував у 2014-му році, коли 15 українських зірок долучилися до створення благодійного тематичного календаря.

Це було вперше, коли зібралась така велика команда для фотозйомки представників вітчизняного шоу-бізнесу у традиційних українських образах. Вперше, але далеко не востаннє. І ось нещодавно проект отримав щорічне продовження у вигляді нового благодійного календаря.

Дійсно, проект став настільки популярним, що випуск календаря перетворився у добру традицію зібратись українським зіркам і зробити чарівні фото у традиційних вбраннях. Насправді ідея заходу спочатку була лише соціальною: його ініціатор Наталія Кравець з командою прагли показати, наскільки красивими є наші люди, коли вони носять той одяг, який заповіданий нам природою. Саме завдяки колоритним образам вони хотіли продемонструвати велич українського народу. А далі проект став благодійним: зібрані кошти перераховувались на добрі справи.

Свята наближаються, свята кожен день

Кожен місяць в календарі оформлений відповідно до одного з головних поточних свят. Образи, одяг, антураж та всі інші деталі виконані так, аби ви з першого погляду змогли здогадатись, про яку важливу подію йде мова.

Головна мета проекту – це 2-в-1: показати красу щирої української душі, оздобленої національним одягом, та зібрати кошти для підтримки та співпраці з Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара”. Абсолютно весь прибуток від продажу календаря буде використаний на розвиток та проекти музею.

Фотосесія тривала аж 17 годин. За цей час учасники зйомки встигли приміряти на собі понад 20 різноманітних образів та побувати у різних ролях автентичної української сім’ї. Разом їм вдалося зобразити 100-річну історію традиційного українського одягу в різних регіонах України. Тут є місце і Гуцульщині, і Галичині, і Покуттю.

Враження учасників проекту

Цьогоріч до проекту долучилися: Ната Жижченко (ONUKA), Тіна Кароль, учасниці Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич, Джамала, Григорій та Христина Решетник з дітьми, прима-балерина Національного академічного театру опери і балету Катерина Кухар та інші.

Тіна Кароль приміряла образ гуцульської нареченої. Для створення її фотографій спеціально розшукали та привезли унікальне вбрання с Івано-Франківщини. Це сорочка з бавовни та вишивкою хрестик, підперезана жакардовим поясом. Особливою окрасою фотографій став віночок зі сухозлітки, намистинок та фігурних леліток.

Ната Жижченко з гурту ONUKA взяла на себе роль старшої дружки. У неї був неймовірно оригінальний образ: квадратний віночок та незвичний плечовий одяг. Під час зйомок Ната згадала свою бабусю, якій 87 років. Вона подарувала онучці дуже старовинну вишиванку з Чернігова, звідки походить увесь їх рід. Сорочка прикрашена бісером, а для неї використана старовинна тканина. Ната Жижченко впевнена, що одягне такий скарб для дуже особливої події у своєму житті.

Джамала одягла весільне вбрання неймовірної краси. На її думку, саме весілля та обряд вбирання нареченої несуть сакральне значення для сім’ї. Одного разу вона побувала на традиційному весіллі на Волині і була зачарована настільки, що внесла декілька волинських деталей до свого власного святкування.

Кожен учасник був глибоко захоплений усім тим, що відбувалося в рамках проекту. Представниці гурту Dakh Daughters Соломія Мельник і Наталка Галаневич впевнені, що наша історія та традиції спроможні укріпити національну силу духа та підтвердити, що ми разом, а не поодинокі. Дівчата вдягли пишні сорочки з модною брокарівською вишивкою та каламайкові пояси і сфотографувалися на фоні приготованих жайворонків з тіста по старовинному українському рецепту. До речі, саме такими смаколиками наші пращури зустрічали весну.

Новий календар на 2019-й рік вже у продажу. Якщо ви прониклися ідеєю проекту або просто любите все традиційно українське – замовте собі примірник. Так ви доповните інтер’єр свого дому або офісу та станете частинкою добрих справ! Замовити свій благодійний календар можна тут:

Замовити календар

Окрім календаря, організатори проекту анонсували фотовиставку. Вона стартуватиме 14 листопада в приміщенні Національного центра народної культури “Музей Івана Гончара”.

Leave a Reply