Категорії
Мода

Красива шуба з етнічним підтекстом

Мабуть, кожна жінка не проти придбати гарну шубу, але є й такі панянки, які просто не можуть без неї жити. Зазвичай в гардеробі останніх зберігаються декілька різних моделей хутряного одягу, однак модниці все одно відчувають потребу придбати щось нове, більш актуальне.

Останній бажаний тренд цієї зими – шуба в гуцульському стилі. Ці м’які та пухнасті вироби підкорили модний олімп своєю екстраординарністю.

Виробництво за традиціями: від Карпат до Гімалаїв

Дизайнери зі всього світу черпають натхнення в народній творчості, і українські кутюр’є – не виняток. Ініціатори проекту «Лабораторна робота Карпати – Гімалаї» Надія Пожарська та Наталія Каменська зайнялись дослідженням, щоб зрозуміти, як зробити гуню (гуцульську шубу) більш зручною та легкою.

З цією метою дизайнери подорожують карпатськими селами, збираючи вироби з овечої вовни, витканої руками місцевих майстрів. Вони й самі долучаються до ткацтва, бо прагнуть запустити в Карпатах етнічно орієнтоване виробництво. Нова лінія одягу має бути виготовлена із застосуванням традиційних технік шиття та ткацтва.

Крім виробництва шуб з гуцульськими мотивами, дизайнери планують створити в гірському селі центр, де кожен турист за бажанням зможе створити для себе якусь річ, користуючись місцевими техніками.

Археофутуризм від Para PLATFORM

Окрім виготовлення традиційних хутряних виробів за вдосконаленою технологією, амбітні українські дизайнери дивують загал яскравим теплим одягом. Зокрема, проект Para PLATFORM представив лінію шуб «кислотних» відтінків – помаранчевого, зеленого та інших.

Його ініціатор Олена Невертій пояснює, чому характеризує свій одяг як археофутуризм. На її думку, «архео» – зв’язок з традиціями, оскільки вироби виготовляються з овечої вовни за традиційною технологією,а «футуризм» – бо одяг адаптується до вимог сучасного життя. Дизайнерка міксує різні напрями, щоб шуби були максимально зручними та актуальними.

В рамках проекту до створення одягу долучалися майстри з різних куточків України, однак його засновницю не влаштовувала форма виробів. Шуби були громіздкими та квадратними. З часом вона знайшла майстринь, яким вдалося досягти легкості та пластичності хутра.

Як виготовляються сучасні карпатські шуби

Спочатку вовна париться протягом 8-ми годин, вимочується в гірській воді та висушується на сонці. Потім волокна прочісують залізним гребінцем, а отримана сировина складається у дерев’яні бочки. Зверху неї кладуть каміння, щоб матеріал вирівнявся. Далі «народжується» нитка, тобто майстри веретеном прядуть вовну. Після того як шубу зіткали, її потрібно вичесати, щоб сформувати ворс.

Ідея створювати модний одяг на основі народних традицій – не новина. Наприклад, Dries Van Noten і Maiyet шиють свої колекції із шовку, що виготовляється в індійських майстернях Варнасі. Матеріалом кашемірового одягу Ryan Roche слугує трикотаж, вироблений із місцевої сировини в Непалі.

Сподіваємося, що сучасні гуцульські шуби українських дизайнерів стануть світовим трендом!

Photo by VOGUE PARA Platform
Photo by VOGUE PARA Platform
Photo by VOGUE PARA Platform

Leave a Reply