Категорії
Мода

Доречні карпатські мотиви в круїзних колекціях відомих кутюр’є

Зимою ми починаємо сумувати за теплим літечком. Хочеться прогулятися по залитій сонцем вулиці у стильних босоніжках та легкому сарафані, відчути лагідний дотик вітру…

Поки ми ховаємося від холоду під товстими ковдрами, дизайнери представляють круїзні колекції одягу для тих, хто у холодну пору року тішить себе сонячним промінням в спекотних країнах.

Літо посеред зими

Кожного року з приходом осені творці моди презентують новий круїзний гардероб, який підходить для весни та літа. На перший погляд це не логічно: навіщо людям відкритий одяг, коли попереду холоди? Річ у тім, що такі колекції готуються для персон, які полюбляють відпочивати в теплих країнах. Звісно, можна взяти із собою старе вбрання, але хіба це цікаво?

Поняття «круїзна колекція» з’явилося наприкінці 80-х років XX ст, коли серед заможних людей із розвинених країн започаткувалася тенденція: у холодну пору року подорожувати в теплі краї. Знатним особам не хотілося брати із собою одяг та взуття з минулого сезону, а в країнах Африки та Азії важко було знайти вишукані речі. Спритні дизайнери швидко відгукнулися на потреби багатіїв, і створення одягу для відпочинку за кордоном стало традицією.

Що цікавого в цьогорічних круїзних колекціях?

Цього року більшість знаменитих брендів виявили любов до етнічних мотивів та фольклору різних народів. Valentino віддав перевагу кубинським візерункам, Fendi – японському мистецтву, а Alexander McQueen – англійській творчості та національним костюмам. Принаймні так стверджують їх дизайнери.

Насправді ж одягу відомих брендів притаманні і гуцульські елементи. Коротка біла сукня від Fendi з червоним квітковим принтом та широкими рукавами має ознаки української вишиванки; у колекції Rosantica помітні прикраси з так званими китицями. Взуття Tabitha Simmons прикрашене барвистими квітами, а сумки Dolce & Gabbana мають вигляд плетеного кошика.

Загалом круїзні колекції цього сезону яскраво оздоблені вишивкою, кольоровим камінням та квітами. Впадає в око поєднання білого та червоного, що теж свідчить про зацікавлення дизайнерами національним костюмом. Якщо ви прихильник колоритного карпатського вбрання, радимо звернути увагу на український дизайнерський одяг та аксесуари в інтернет-магазині Ornament, які вдало поєднують традиції та сучасність.

Dolсe&Gabbana
Dolсe&Gabbana

Leave a Reply