Категорії
Поради Традиції

Без паніки! Дню вишиванки бути

Як #бутивдома та гідно відсвяткувати День вишиванки

Цьогоріч загальнообожнювані травневі свята збігаються із загальнонаціональними карантинними обмеженнями. Невже це автоматично скасовує всі святкування у цьому місяці? Авжеж ні, адже ми не скасовуємо наші плани, а лише трохи їх підкорегуємо. Давайте використаємо цю ситуацію на свою користь та запровадимо дещо нове.

День вишиванки online

Пропонуємо слідувати загальноукраїнському тренду та відзначити День вишиванки в онлайні. Для цього вам потрібно: улюблена вишиванка, святковий настрій і все! Багато людей по всьому світу долучаються до онлайн-флешмобів. Наприклад, під гаслом #Pillowchallenge дівчина зі Швеції вдягла подушку як плаття і закріпила її ремінцем, чим запровадила новий тренд серед дівчат. А поціновувачі спорту запровадили #theTshirtchallenge – за його умовами потрібно встати на руки та вдягти футболку у такому положенні.

Ви теж у пошуку ідей для ваших хоум-челенджів в контексті Дня вишиванки? Онлайн-магазин вишитого одягу ORNAMENT пропонує вам долучитись до святкового флешмобу #деньвишиванки. Задача зрозуміла: покажіть нам та всій країні свій улюблений образ з українською вишиванкою. Обирайте класично-автентичний стиль або кежуал – на власний смак. Беріть участь самостійно або разом з близькими та рідними. Головне – нехай зіркою вашого образу буде вишитий одяг.

Тож, ідея святкування Дня вишиванки онлайн дуже проста:

  1. Зробіть фото у вишиванці.
  2. Розмістіть його у себе на сторінці Facebook, Instagram або деінде з хештегом #деньвишиванки.
  3. Передайте естафету друзям.

Просто, наче зробити та розмістити селфі, чи не так? Такий дистанційний флешмоб точно запам’ятається усім аж до наступного третього четверга травня. Розпочинаємо просто зараз та об’єднаємось в День вишиванки на безпечній дистанції.

Хто не в курсі свята

Ми традиційно відзначаємо День вишиванки в останній місяць весни. Він припадає на третій четвер травня і супроводжується масовими святковими заходами по всій Україні. До речі, цю українську традицію поділяють усі поціновувачі нашої чарівної вишиванки у понад 50-ти країнах світу. Цього року ми святкуємо День вишиванки у 14-й раз.

Неважливо, чи є у вашому гардеробі лише одна вишиванка або ціла колекція сорочок та суконь. Одягайте свою улюблену вишиту річ 21-го травня та отримайте заряд колективного позитиву від загальнонаціональної єдності. Це не просто свято, а можливість відчути та поділитись надією з іншими. Залишайтеся удома, і вже скоро все буде добре!

Декілька слів про актуальне

Цього року День вишиванки має особливу місію – звернути увагу на цінність родини. Так, всесвітня пандемія вже зробила це за нас: на межі переосмислення цінностей ми згадали, чому в українській сім’ї завжди є місце родинним традиціям. піклуючись про старше покоління та виховуючи нове, ми зміцнюємо наш національний родовід.

А ви знаєте усіх родичів ледь чи не до сучасників перших козаків? Спробуйте використати карантинні канікули, аби прослідкувати своє коріння у найдавніші часи. Для цього проведіть більше часу зі своїми родичами похилого віку та запитайте у них, звідки родом ваші прапрабабусі та прапрадідусі, як їх звали та як склалось їх життя. По-перше, ви здивуєтесь, що у вашій родині можуть бути лікарі, лісоруби, ковалі, військові, співаки, про яких ви раніше не чули. А по-друге, у вас буде що розповісти вашим допитливим дітям.

Єднаймося навколо один одного! Дізнавшись про свій родовід, ви зрозумієте, що на нас з вами як на корінні величезного дерева тримається вся країна. А цим деревом є наша квітуча наче травень Україна.

Leave a Reply